עברנו לאתר חדש: www.mfink.co.il
או חפשו אותנו בגוגל: מ.פינק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המדריך המלא להימנעות משריפות

 
הימנעות משריפות דורשת צמצום של סיכונים. באופן כללי, סביבה בטוחה היא כזו הנשענת על מערכת חשמל מפוקחת ומבוקרת, אשר מסוגלת לעמוד בעומסים, ונבדקת לעיתים קרובות על ידי אנשי מקצוע. כללי עשה ואל תעשה הנוגעים לכיבוי אש ולבטיחות באש דורשים התייחסות רצינית ויכולים להציל חיים.

את החוקים הללו כדאי להעביר אל הילדים, אל החברים למקום העבודה, ואל כל גורם אחר אשר עשוי ליצור סיכון בטיחותי חמור.
 
המהירות שבה מתפשטות שריפות ביתיות

 

כיבוי אש - עשה ואל תעשה

 
אם גם אתם רוצים להבטיח את ביטחונכם ושלומכם בכל הקשור לבטיחות באש, ושהבית שלכם יהיה מקום בטוח יותר - הטיפים הבאים יכולים לעזור לכם:

א. תחזוקה – פעולה פשוטה כמו החלפת נורות יכולה להסתיים באסון במידה ולא מבצעים אותה בצורה נכונה. לפני שאתם מחליפים את הנורה, הקפידו על הורדת המתג.

במידה ומדובר בנורות בחדרים גדולים תוכלו גם לנתק את החשמל כולו בעזרת המתג הראשי. אל תתעצלו, ובצעו תחזוקה נכונה של הבית על מנת למנוע שריפות.

ב. שימוש במוצרי חשמל – אי אפשר לדבר על בטיחות באש מבלי להזכיר את השימוש במכשירי חשמל. בקיץ, בחורף ובכל תקופה אחרת בשנה מהווים מכשירי החשמל סיכון עצום. אם אתם רגילים לישון עם מפזר חום או רדיאטור בלילה, ודאו כי אין אף שמיכה קרובה או גורם דליק אחר הנמצא בקרבתו.

בדקו את המזגן לפני הקיץ, והזמינו חשמלאי על מנת לבחון מכשירים מקצרים. אם האורות בבית מתעמעמים לבדם לעיתים קרובות, סביר להניח שאתם סובלים ממערכת חשמל אשר אינה עומדת בעומס. אל תחכו שיהיה מאוחר מדי, והתייעצו עם איש מקצוע לגבי שימוש נכון במכשירי החשמל שלכם.

ג. בישול – לא רבים יודעים זאת, אך המטבח עשוי להפוך בתוך שניות לכר פורה עבור שריפות חמורות. כאשר אתם מבשלים או מפעילים מיקרוגל, בדקו כי אין נזילה של מים מהכיור או זליגה של שמן מהמחבת. שריפות המתחילות במטבח מכלות את כל הקירות ומגיעות אל חדרים אחרים בבית.

אמצו את הטיפים לבישול נכון, ובשום פנים ואופן אל תשאירו מחבת על הגז ללא השגחה. במידה ואתם נוסעים לתקופה ארוכה, נתקו לחלוטין את הגז, והורידו את כל המפסקים במטבח מלבד המקרר. למעשה, הטיפ הזה רלוונטי גם עבור חדרי השינה והסלון.

 
סרטון הסברה קצרצר ולא פשוט לצפייה

 

האחריות עוברת לידיים שלכם

 
לסיכום, כללי כיבוי אש - עשה ואל תעשה – מציגים בדרך הברורה ביותר את הסכנות האורבות לנו בסביבה המוכרת. ככל שנקפיד לאמץ את הכללים הללו מוקדם יותר, כך נוכל להטמיעם בשגרה ולמנוע שריפות.

במידה ואתם בעלי משפחה, דעו כי כל כלל שתבצעו יושרש אצל הילדים, ויהפוך גם אותם לצרכני חשמל נבונים. המדריך להימנעות משריפות יכול לעזור לכם, אך אתם נדרשים לגלות אחריות ולהשתמש בו היטב.
 
למידע נוסף אודות כללי בטיחות באש ומניעת שריפות –
פנו למומחים של חברת מ. פינק בע"מ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מ.פינק בע"מ | כתובת: אלטלף 19, יהוד | טל': 6320033 - 03 | פקס: 5334660 - 03 | דוא"ל: info@m-fink.com
 
+1