עברנו לאתר חדש: www.mfink.co.il
או חפשו אותנו בגוגל: מ.פינק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

על ספרינקלרים ותפקידם

 
ספרינקלרים הם מערכות מים אשר מתיזות מים באופן אוטומטי ברגע שפורצת שריפה. מדובר בשיטה מוצלחת ויעילה לכיבוי שריפות, אשר יכולה להציל חיי אדם ברגע האמת. במאמר זה ניתן לכם על המערכת הזו מידע, אשר יסייע לכם להבין את חיוניותה.
 
כיצד בנויה מערכת הספרינקלרים?
המערכת מורכבת מרשת צינורות ומתזים אשר צבועים באדום ומותקנים צמוד אל תקרה והקירות. הצינורות בדרך כלל מלאים במים, כדי שהמערכת תוכל לפעול בשעת חירום ולכבות את השריפה מהר ככל הניתן. מרבית הצנרת מוחבאת בתוך הקיר או התקרה מטעמים אסתטיים, והמתזים בולטים החוצה, כך שדבר לא יפריע להם להתיז מים על האש.
 
כיצד המערכת מופעלת?
פעילותם של הספרינקלרים מבוססת על טמפרטורה. קיים מעין פקק למתז, אשר מוחזק במקומו באמצעות מבחנת זכוכית שבתוכה נוזל על בסיס חומר רגיש לחום. כאשר הטמפרטורה עולה, הנוזל מושפע מכך וגורם לפקק להישבר, כך שהמתז יוכל להיכנס לפעולה ולהשפריץ מים לכל עבר, באופן שווה ככל הניתן. התזת המים נמשכת כל עוד הברז הראשי פתוח. מכאן, למעשה ניתן להבין, שכאשר אתם מתקינים ספרינקלרים, אתם לא רק מתקינים ציוד לכיבוי אש בלבד, אלא גם ציוד לגילוי אש – כיוון שהם מתחילים לפעול ברגע שקיים חום.

חשוב לציין, שבניגוד למה שרבים מכם חושבים, רק ספרינקלרים בודדים נפתחים כדי לטפל במקור השריפה, באופן ממוקד ויעיל. לא כל הספרינקלרים נפתחים בבת אחת בכל הבניין, ורק במידה והאש ממשיכה להתפשט, יותר ויותר מתזים מתחילים לפעול.
 
 
על תפקידם החשוב של הספרינקלרים
לפי ארגון ה- NFPA (National Fire Protection Association) מערכת ההתזה האוטומטית היא אולי הפתרון האפקטיבי ביותר בכל אשר נוגע להתגוננות מפני אש. לטענתם, הם מקטינים את הסיכויים שלכם למות ב- 50% עד ל- 66%.
 
כאשר השריפה פורצת במקום הומה אדם, אנשים נכנסים ללחץ ולפניקה, מה שגורם לתופעה פסיכולוגית מוכרת – פיזור אחריות. תופעה זו גורמת לאנשים להשתהות עד לתגובת הפעולה המתאימה, שהיא כמובן, שימוש במטפים. במקרים שבה כל שנייה קובעת, חשיבותם של הספריקנלרים מובנה מאליה: הם אלה שמופעלים באופן אוטומטי, וכך הם מסייעים למנוע את התפשטותה ואף לכבות בקלות ובמהירות, מבלי שתגבה קורבנות, וכמעט מבלי שייגרם נזק לרכוש.
 
האם הספרינקלרים גורמים נזקים ואם כן, עד כמה הם חמורים?
ספרינקלרים גורמים פחות נזק בהשוואה לזרנוק כיבוי. יש לזכור שבדרך כלל מדובר בנזק אשר קטן לאין שיעור מהנזק שיכול היה להיגרם לכם ולרכושכם אם לא היה לכם אותם. האש היוקדת, אשר היתה מתפשטת לכל עבר, עלולה היתה לפגוע בכם. גם נזקי המים של הזרנוקים היו יכולים להיות גדולים יותר באופן משמעותי.
 
 
מ. פינק בע"מ הינה חברה מנוסה בעלת מונטין מכובד אשר נצבר לאורך כל שנות פעילותה. נשמח להתקין עבורכם ספרינקלרים ולבצע את עבודות התחזוקה הנדרשות כדי שישמרו תקינים לשעת הצורך. איתנו תקבלו את השקט הנפשי ואת הידיעה שאתם באמת בטוחים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מ.פינק בע"מ | כתובת: אלטלף 19, יהוד | טל': 6320033 - 03 | פקס: 5334660 - 03 | דוא"ל: info@m-fink.com
 
+1